Mandıra Filozofu İstanbul' geliyor

Mandıra Filozofu İstanbul' geliyor 07 Mart 2015

13 Mart'ta vizyona girecek olan ve merakla beklenen Mandıra Filozofu2 İstanbul

13 Mart’ta vizyona girecek olan yılın merakla beklenen filmi Mandıra Filozofu İstanbul’un fragmanı yayınlandı. Fragmanın paylaşım saati ise bir hayli dikkat çekiciydi. 

2014 yılının en çok konuşulan filmlerinden biri olan ve büyük bir gişe başarısına imza atan “Mandıra Flilozofu” nun devam filmi “Mandıra Filozofu İstanbul”un merakla beklenen fragmanı yayınlandı.  Fragmanın yayınlandığı saatteki ayrıntı ise gözlerden kaçmadı.

4 Nisan 2014’te vizyona giren ilk filmin fragmanı saat:14.04’te paylaşılmış ve sayıların bu uyumu dikkatleri çekmişti. Mandıra Filozofu, bu geleneği ikinci filmde de bozmadı.

Yılın 3. ayının 13’üncü gününde vizyona girecek olan “Mandıra Filozofu İstanbul” un  fragmanı geleneğe uygun olarak  saat 13.03’te sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

İlk filmden daha eğlenceli ve daha derin olan Mandıra Filozofu İstanbul’un fragmanında Mustafali’nin  “Hala Herşeye Karşı!” olduğu vurgulanıyor.

Yapımcılığını ve senaristliği birol güven’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Müfit Can Saçıntı oturuyor.

Mustafali’nin  “Ben Böyle Hayata Karşıyım!”  sloganıyla  İstanbul üzerinden modern dünya ile hesaplaşmasını konu alan filmde,  Saçıntı’nın yanı sıra Kemal Kuruçay,  Gülnihal Demir,  Alper Düzen, Mehmet Auf , Nihan Durukan,Uğur Alibaşoğlu, Zınaıda Chıstol, Mahir İpek ve Abdullah Şahin  gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor. 

Merakla beklenen film Mandıra Filozof'u’un konusu ise şöyle:

İSTANBUL’UN KAFASI KARIŞACAK

Gökova’nın Çökertme Koyu’nda kendi yaşam tarzında tüm hırslardan arınmış bir şekilde yaşayan Mustafaali yıllar önce onu ve annesini terk eden babasının hastalığı nedeniyle İstanbul’a gelmek zorunda kalır.

Ben böyle hayata karşıyım diyen bu garip köylü ile karşılaşması İstanbul için hiç de iyi olmaz. O gelene kadar kendi doğrularıyla mutlu mesut yaşayan İstanbul’un kafası iyice karışır.

Nereden çıkmıştır bu tuhaf adam?

Niceleri gelip de yenememiştir  onu,  bu adam kimdir ki böyle dalga geçebilmektedir yirmi milyonluk koca devle?

Paraya, biriktirmeye , çalışmaya, hedef koymaya, başarıya, ölmeyecekmiş gibi yaşamaya karşı olan Mustafali eğlenceli bir hikayeyle doğru bildiğimiz her şeyi masaya yatırıyor. Başarıyı ödül olarak görmediği için başarısızlık tehtidine boyun eğmiyor. Uluslararası şirketlerde, plaza ofislerinde, güvenlikli sitelerde , üniversite kantinlerinde, öğrenci evlerinde hayatı sorguluyor.

Gelecek korkusu yaratarak bize daha çok şey satmak isteyen modern dünyaya karşı nasıl ayakta kalmamız gerektiğini anlatıyor.  Büyük şehirde Mandıra Filozofu olmanın formülünü veriyor ve gençlere şu sözlerle sesleniyor ;

” Ben gençlerin doğru yola getirilmesine karşıyım “

  • Beğen
    48
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha