Film Notlarını İzleyenler belirledi

Film Notlarını İzleyenler belirledi 18 Ağustos 2016

Yaz Sezonunda vizyona giren filmleri , izleyen seyirci degerlendirdi

Bu yazın vizyonu genel itibariyle, seyircilerin yüksek beklentilerle gittiği filmlerden oluştu. Gözde olan yapımlar ise ya serilerin devam filmleri ya da klasikleşmiş öykülerin yeniden uyarlamaları arasından çıkıyordu. Bu beklenen yapımlardan çoğusu da ticari olarak kendini rahatlatttı. Ancak seyircinin gözünde çoğusu "sınıfta kaldı". Şimdi de bu karnesi kırıklarla dolu yaz filmlerine genel olarak göz atalım. Bu işlemi uygularken de dünyada sinema takipçilerinin en fazla kullandığı sitelerden derlenmiş puanları da sizin için paylaşacağız.


Alis Harikalar Diyarında 2 - Aynanın İçinden IMDb: 6,4 / Rotten Tomatoes: %30
Listemize, filmlerin Türkiye'deki vizyon sırasına göre başlamayı tercih ediyoruz. 27 Mayıs'ta seyirci ile buluşan "Alice Harikalar Diyarında"nın ikinci filmi ' Aynanın İçinden ', orjinal hikayenin yazarı Levis Carroll'ın Alice'den sonra yazdığı bir devam hikayesinden uyarlanmıştır. Ancak geçmişteki birçok uyarlama gibi bu da, ilk hikayenin yarattığı etkiyi yaratamamıştır. Alice'yi sinemaya uyarlayan birçok sinemacı gibi Tim Burton da bu ikinci hikaye olan "Aynanın İçinden"de muhtemelen istediği verimi sağlayamayacağını düşünmüştür. Yoksa neden filmin yönetmenlik koltuğuna James Bobin'i oturtup kendisi sadece yapımcı olarak görev yapsın ki !? Alice için açılan “Harikalar Diyarının Kapıları” bu sefer biraz daha farklı bir yapı ile seyirciye sunuluyor. tabi ki harikalar diyarı değişmemiştir ancak Alice’nin buraya bir ağaç kovuğu yerine bir aynanın içinden dahil olması elbet bazı şeyleri değiştirecektir.


Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması IMDb: 7,3 / Rotten Tomatoes: %28
3 Haziran’da seyirci ile buluşan film, internet ağı üzerinden oynanan oyunlar arasında en çok kullanıcıya sahip oyunlardan biri olan “Warcraft”ın ilk beyazperde uyarlamasıdır. Bu ilk oluşu sebebiyle hem oyunun kullanıcı'larını hem de sinemada fantastik öyküler severleri akın akın sinema salonlarına götürdü. Filmin pazarlama alanındaki çekiciliği, gişe anlamında da devam etti. 150 milyon doları aşan bütçesinden yaklaşık iki katı kadarr gelir elde etmekte filmin “düzlüğe çıktığını”söyleyebiliriz. Bazı kesimler filme bayılsa da film, Warcraft’ın oyuncuları ve özellikle yurt dışındaki sinema eleştirmenleri tarafından yerildi. Bu eleştirilerin en büyük odağı, bilgisayar ekranlarında yaratılmış görkemli evrenin beyazperdeye aktarımdaki kesintilerde yatıyor.Sihirbazlar Çetesi 2 IMDb: 6,9 / Rotten Tomatoes: %34
2013’te yayınlanan ilk filmden üç sene sonra gelen devam filmi,çetenin yaptığı göz aldanmas? marifetlerini katlıyor. ilk transferletaze kan kazanan film, bırakın yeni hayranlar kazanmayı daha önceki hayranlarını bile kaybetmişe benziyor . Her ne kadarda bazı sinema salonlarında hala gösteriliyor olsa da vizyondaki 10. haftasını aşmış bir film olarak, serisinin ilk yapımının çıktığı düzeye ulaşmayacağa benziyor. Modern Robin Hood’lardan oluşan çete genel görüntü itibariyle kötü bir durumda olmasa da serinin ilk filminin eziciliğinden kurtulamıyor..

  • Beğen
    14
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha